Miről szól a kurzus, kiknek ajánljuk?
Erdős János képzőművész műhelytitkaiba vezeti be ez a kurzus. Megismerheti a kelet-ázsiai tus festés technikájának egyéni alkalmazási lehetőségeit. Nemcsak technikát, gondolkodásmódot is közvetít a résztvevők számára. Hogyan beszéljünk tőmondatokban a festészet nyelvén?
A résztvevők ázsiai tus és színes akrilfestékek használatával, egyedi technikával közepes méretű táblaképet alkotnak falemezre – saját vázlataik alapján, a művész oktató támogatásával.
Haladóknak, amatőr művészeknek ajánljuk és azoknak akik elvégezték az “Absztrakt kompozíció” vagy a “Matériák” modul/hétvégi kurzust vagy Erdős János korábbi kurzusain részt vettek. Akik nyitottak az új, ismeretlen technikák elsajátítására, érdeklődnek kortárs absztrakt festészet iránt, miközben kiváló képzőművésztől szeretnének tanulni, inspirálódni!
Részletes tematika
Célunk valamennyi résztvevőnk személyes képességeinek, kreativitásának, egyéni látásmódjának kibontakoztatása. Oktatóink rugalmasan figyelembe veszik az egyéni és csoportos igényeket, és ahhoz alkalmazkodva módosíthatják a tematikát. Az alábbi táblázat napi bontásban tartalmazza a témákat, tevékenységeket.
Alkalom |
Téma |
Tevékenység |
10.00-13.30
|
Anyag-eszköz ismeretek
Alapfogalmak
Tervezési ismeretek
A természet absztrahálása |
Bevezetés: a kurzus tematikája és lehetőségei
Anyagismeret, papír előkészítés. Tus festés technika, tónus gyakorlatok
Absztrakció, redukció. Egyszerű tervek, vázlatok realizálása tussal, papíron, falemez méretében.
Alapozás előkészítése (alapozási technika, struktúrák
kialakítása falemezen, prezentáció) |
13.30-14.30 |
ebédszünet |
|
14.30-18.00
|
Önálló munka falemezen
|
Gyakorlatok 20×20 cm-es falemezen. Struktúrás felületek kialakítása
A délelőtti munkák megvalósítása falemezen
Kivitelezés 30 x 40 vagy 30×30 falemezekre, folyamatos korrektúra
A tus és az akril festék használata falemezen
Az elkészült valamennyi munka javítása, adjusztálása, kipakolása |
|
|
|
A kurzus tematika része az otthoni gyakorlati feladatok elkészítése, az órákra való felkészülés, saját vázlat tervek.
A kurzusok időbeosztását honlapunkon tekintheti meg, az időpontváltozás jogát fenntartjuk, az esetleges változásokról, órapótlásról hallgatóinkat haladéktalanul értesítjük.
Milyen szintű kurzus, milyen tapasztalat szükséges a kurzus elvégzéséhez?
Művészeti előképzettséget nem kérünk, azonban ezt a kurzust a festészetben gyakorlottabbak számára ajánjuk: amatőr művészeknek és a Modul Art Academy hallgatóinak, akik Erdős János korábbi kurzusain vagy a „Matériák” kurzuson vagy bármely modul kurzuson korábban már részt vettek. Az önálló alkotáshoz nyújt a kurzus új inspirációkat, technikai, anyagismereti és képalkotási módszereken keresztül. Természetesen most is szükség lesz a kreativitásunk kibontakoztatására, a lelkesedésünkre, és kísérletező kedvünkre!
Milyen témák, ismeretek felfedezésére hívjuk?
A kurzus során átfogó anyag és eszköz ismeretekkel, azok gyakorlati alkalmazásában való jártassággal gazdagodik. Megismeri a tus és a vizes bázisú festés eszközeit, anyagait, előbb akvarell papíron, majd táblaképen. Egyetlen szín, a fekete használatával, hihetetlen gazdag szürkéken keresztül színesnek tűnő és azzal egyenértékű gazdag képeket hozhat létre. A délelőtt folyamán papíron festett kompozíciókat táblaképen, falemezen valósítjuk meg, struktúrás felületekkel és színekkel gazdagítva.
“A fejünkben elképzelt, megvalósítandó képünk vázlatban rögzítése, komponálása, megvalósításának megtervezése, majd a kép realizálása érdekében birkózás az anyaggal.” A kurzus végére Ön megérti az absztrakció lényegét: a kép szempontjából a lényegest megkülönböztetni a lényegtelentől, vagyis absztrahálást. A művészi színvonalú kurzuson való részvétellel értőbb szemmel nézi a kortárs, absztrakt képzőművészet alkotásait is.
Oktató
Pécsett végezte építőipari tanulmányait, majd a pécsi Tanárképző Főiskolán szerzett oklevelet. Mesterei: Bizse János, Martyn Ferenc. 1962-ig építészként dolgozott, majd a pécsi Művészeti Gimnázium művész-tanára lesz, az alkalmazott grafikai szak vezetője 1998-ig, nyugdíjba meneteléig.
Festői és grafikai munkásságának két forrása van: az építészet rendje és a népművészet tisztasága. Az architektúra a kompozíció szerkezetében érvényesül, a népművészeti hatás a művek formakincsében és szellemében. E két tényező sajátos kapcsolatával az ember hagyományőrző és alakító erejét bizonyítja. Díszlettervezéssel, murális és köztéri feladatokkal is foglalkozik.
Milyen támogatást nyújtunk önnek a kurzus során?
A kiscsoport (7-10 fő) keretein belül egyéni támogatást nyújtunk a technikai ismeretek, műhely titkok elsajátításához. Az önálló alkotó munka során oktatónk személyre szabottan ad korrekciót, tanácsokat.
Milyen további lehetőségeket ajánlunk Önnek?
Hasonló vagy más témakörre épített kurzusainkról tájékozódjon honlapunkon! Konkrét, személyes céljai megvalósításához konzultáljon az oktatójával vagy az Academy vezetőjével.